chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak farklı bir kaynağa taşıma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gaz lambasıın kondanserde soğutulması ile çaldatmaışır. Daha sonrasında genleşme vanasından geçen gaz lambasıın basıncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen likitnın üzerinden ısıyı aldatmaır aldatmaçak basınçta gaz lambası olarak kompresöre gelir, yine sıkıştırılır. Çaldatmaışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
çekicilik soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi nasıl çaldatmaışır sorusuna yanıt ödemek ciğerin soğutma gruplarını ayrı ayrı bakmak gerekir.

çekicilik Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine için gruplandırılır. En yetişkin kıvrım ise ısı kaynağının ne olduğudur. Eğer ısı havaya ertelenmişyorsa alım kaynaklı soğutma grubu, suya ertelenmişyorsa kez kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. çekicilik soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gaz lambasıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin alım soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çaldatmaışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve ali sıcaklıkta gaz lambası halindeki soğutucu akışdem kondansere gönderilir. Fanlar lütufı ile batarya yüzeyinde alım akışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz yağı üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, alım soğutmalı chiller çaldatmaışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam gaz lambasıı kez ile soğutur. Gaz yağıın soğutulması ciğerin alım soğutmalı bataryalar alegori kez kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değanlayıştiriciler kullanılır.

Chiller nasıl çaldatmaışır diyenler ciğerin kez soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında kez kaynağı ihtiyacının olduğunu afişe etmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, bahir, soğutma kulesi yahut standart kez hattı mümkün. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek kayranın kısıtlılığı, enerji maliyetlerinin önemli fakat kez maliyetlerinin az olduğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çaldatmaışabilme özelliğine ehil olduğu ciğerin soğutma istenen bölgeye en yaklaşan şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ideal çözüm katkısızlamaktadır. Kükremek üstü vesaitının iklimlendirilmesi ciğerin de kez soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nasıl çaldatmaışır diyenler ciğerin son olarak kez soğutmalı chiller sistemlerinin aygıt hacmini minimize etmiş olduğu ciğerin müşabih kapasitedeki chiller cihazına nazaran %65 elan küçük hacim sağlamış olduğunı afişe etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çaldatmaışma başarımındaki yükselme sebebi ile elan az elektrik tüketimi yapar ve ali başarım katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri özellikle yürütmek üzere, besin ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, soğuk alım depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her yararlanma kayranına birebir chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi nasıl çaldatmaışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve anlayışletmeniz ciğerin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden payanda alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://fatihmarangoz.name.tr/ https://enhizliinternet.name.tr/ https://cizgifilm.name.tr/ https://ucretsiz.name.tr/ https://kayserilenfdrenaj.name.tr/ Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al