haberurfadan.com: urfa haber

Bir hikâye ya da olgu üzerine edinilen bilgiye çav denir. Bu bilginin ceride, dergi kabil eser organlarıyla ya da radyo, televizyon kabil haberleşme vesaitıyla topluma sunulmak üzere makalelı metin hâline getirilmesine de çav makalesı adı verilir. Gün boyunca insanoğlu haberleşme ihtiyacını durdurmak karınin çeşitli yollar aramış bu yalnızçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara makalelarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla gökçe yazın avluında önemli değişiklikler olmuş giderek gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler haberleşme vesaitının yaygın olmadığı dönemlerde yegâne haberleşme aracı olarak kullanılmıştır. Kitle haberleşme vesaitının vürutmesi ile yanında çav ve habere idrak yolları değişmiştir. Günümüzde insanoğlu ceride, TV ve İnternet ile haberleşme ihtiyaçlarını karşıtlamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok hafif evetğu günümüzde habere hızlı ve emniyetli kaynaklardan erişebilmek elan da önemli hâle mevruttir. Habere sahip olan can ve toplumlar, yaşamın mütebeddil ve vüruten koşullarını hızla yorumlayıp akort katkısızlayabilmekte ve böylece siyasi, hesaplı, toplumsal ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. Ses seda, kaynağını yaşamdan tuzakır ve özellikle çok hızlı değişimlerin evetğu günümüz dünyasında habersizce durmak, adeta yaşamın dışında durmak anlamına gelmektedir. Günümüzde nüshaları her güzeşte gündüz küsurat makalelı, görsel ve işitsel eser organları, topluma çav iletmekte ve insanoğluı yaşananlardan haberdar etmektedir.

Her hikâye ve olgu çav kıymeti taşımaz. Haberi verilecek olayda ya da olguda rabıta çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere sahip hikâye ve olgular çav kıymeti taşır. Haberciler bunu “Köpeğin isimı ısırması çav değildir, insanoğlunun köpeği ısırması haberdir.” lügatüyle macerasızçe ilkeleştirmişlerdir. Haberci yani muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu olayları mesafeştırıp çav hâline getiren kişidir. Bir muhabir karınin herhangi birinin yolda yürürken düşmesi çav kıymeti taşımazken bir ülkenin talih başbuğının düşmesi çav kıymeti taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Sava YAZISININ NİLifİKLERİ Nitelik, bir haberin eğer olmazsa gayrimümkünıdır; haberi çav yapan baş taştır. Bir haberin değerini anlamak karınin öncelikle çav peritonı üzerinde dikilmek gerekir. Toplumda veya doğada meydana gelen çeşitli hikâye, hava ve görünümle ilgili bili ve duyurulara çav denir. Bu haberlerin bölüt duyurulması üzere belirli kurallar gözetilerek hazırlananlarına da çav makaleları denir.

şanlıurfa haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://fatihmarangoz.name.tr/ https://enhizliinternet.name.tr/ https://cizgifilm.name.tr/ https://ucretsiz.name.tr/ https://kayserilenfdrenaj.name.tr/ Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al